اساتید ساز و دروس تخصصیکلاسیکشهلا میلانی - آواز کلاسیک

شهلا میلانی

         شهلا میلانی خواننده سوپرانو در موسیقی کلاسیک غربی و فولکلوریک ایرانی، الفبای موسیقی  را با پدر خود که نوازنده تار بود آغاز نمود و از ده سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی ملی شد و ساز سنتور را انتخاب نمود و از شانزده سالگی شروع به فراگیری پیانو نزد خانم ها کوپیان و لوست مارتیروسیان و آواز را نزد استاد منصوره قصری نمود . سپس دوره های تخصصی آواز را در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران زیر نظر استادانی چون فاخره صبا و اولین باغچه بان گذراند . بعد از سفر به جمهوری آذربایجان در سال 1995 دوره های تخصصی آواز را نزد پروفسور لطف یار ایمانوف و دکتر رومیا کریو او ، تجربیات خود را کامل کرد و همزمان با این آموزش ها به آموختی رهبری کر در جمهوری آذربایجان روی آورد و در این رشته هم با بهره گیری از استادانی برجسته به مهارت کافی نائل آمد .

وی در سال 1380به عنوان آسیستان گرلین موسیسیان رهبر گروه کر مرکز موسیقی در آمد و سپس سرپرستی گروه کر دختران مرکز حفظ و اشاعه موسیقی و هنرستان موسیقی دختران را به عهده گرفت .وی طی سالهای 1373 تا کنون در برنامه های هنری و جشنواره های موسیقی فجر در زمینه آواز کلاسیک غربی و اپراهای معروفی مانند : قدرت سرنوشت ، آیدا ، لابوهم ، لاترا و یاتا اثر جوز په وردی عروسی فیگارو ، دون جیوانی اثر موتزارت  و آواز های فولکوریک ایرانی در کشورهای اروپائی و تورنتو و ونکور کانادا شرکت نموده آخرین برنامه وی در سال 1387 در تورنتو،ونکور کانادا و در ایالت های مختلف امریکا اجرا گردید . 

         شهلا میلانی طی سالهای تدریس شاگردان بسیاری در رشته آواز کلاسیک غربی آموزش داده که بسیاری از آنان در مراکز هنری کشورهای اروپائی فعالیت دارند . وی هم اکنون مشغول تدریس در دانشگاه هنر و دانشگاههای جامع علمی کاربردی و هنرستان موسیقی دختران می باشد .