قاقیک بابایان

 قاقیک بابائیان - نوازنده پیانو - متولد 1338تبریز

       قاقیک بابائیان فراگیری نوازندگی پیانو خود را از اوان کودکی (حدود 5 سالگی) تحت نظر مادام بوبا  آغاز نمود . ادامه آن در دوره ابتدائی مدرسه تحت نظر مادام کورنلیزل و سپس در هنرستان موسیقی تبریز سپری شد . در سال 58-1357 پس از ورود به دانشکده موسیقی هنر های زیبای دانشگاه تهران تحت نظر خانم بوکشلی و سپس به صورت خصوصی تحت نظر پروفسور امانوئل ملیک اصلانیان یادگیری مهارت پیانوی خود را کامل کرد .

 در سال1369 در کنار فعالیت های هنری به عنوان نوازنده و مدرس پیانو ، موفق به دریافت لیسانس روان شناسی از دانشگاه تهران  گردید .

از سال 1374 تا 1379 دوره های فشرده نوازندگی پیانو تحت نظر پروفسور رافی پتروسیان در پاریس را گذراند.

در سال 1375 موفق به دریافت دیپلم ویرتوزیته از کنسرواتوار ملی کشان فرانسه (CACHAN)با رتبه اول گردید .

در سال 1377 مقام دوم ممتازی دهمین مسابقه بین المللی پیر لانتیر (Pierre Lantter)در رشته نوازندگی پیانو در پاریس را  کسب کرد .

در سال 1378 مدرکLe certificate Professionnel Mention Eccellcnt  را از انیستیتوی موسیقی اروپائی در شهر بوزانسون فرانسه با رتبه اول دریافت کرد .

در سال 1383 لوح افتخار درجه یک هنری در رشته نوازندگی پیانو از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران دریافت نمود.

در سال 1387 مفتخر به دریافت لوح سپاس به عنوان معلم نمونه از طرف وزارت ارشاد اسلامی استان تهران گردید .

      از سال 1375 تا کنون (1389) در دانشگاه تهران دانشکده پردیس موسیقی ، دانشگاه هنر کرج  دانشکده موسیقی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، دانشگاه آزاد اسلامی گروه موسیقی و هنرستان موسیقی دختران مشغول به  تدریس پیانو تخصصی می باشد . عضو هیئت داوران جشنواره ها و مسابقات مختلف موسیقی  در سطح کشور است  . فعالیت های متعددی به عنوان تکنواز و همچنین همنواز داشته است .