اخبار

قطعه تصویری "نوای آدمیت" هدیه اهل هنر به کادر درمان رونمایی شد.

قطعه تصویری "نوای آدمیت" هدیه اهل هنر به کادر درمان رونمایی شد.
"نوای آدمیت " به کوشش بنیاد رودکی و ارکستر ملی ایران در حضور وزیران ارشاد و بهداشت با هدف قدردانی از کادر درمان کشور منتشر شد
به گزارش روابط عمومی هنرستان موسیقی دختران تهران به نقل از سرویس موسیقی هنر آنلاین،  آیین رونمایی از قطعه تصویری "نوای آدمیت" با آهنگسازی سهراب کاشف رهبر ارکستر هنرستان موسیقی دختران تهران که با هدف قدردانی از کادر درمانی کشور تولید شده است، روز پنجشنبه 16 مرداد در مراسمی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت ارشاد، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی نیز در این مراسم حضور داشتند.
در ابتدای برنامه سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در ابتدای سخنان خود به جامعه پزشکان، پرستاران و درمانگران خدوم و دلسوز ایران خسته نباشید می‌گویم.
او تأکید کرد: افزایش تولیدات هنری ازجمله قطعات آثار موسیقایی که نسبت به سال گذشته دو برابر شد، ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک آفرینش آثار مخصوص به همین مناسبت و حضور در صحنه‌های مختلف، صدها اثر و ده‌ها رویداد با همت اهل هنر همچنان ادامه دارد.
معاون امور هنری اضافه کرد: تازه‌ترین اثر، قطعه‌ای است به کوشش بنیاد رودکی توسط ارکستر ملی ایران ساخته و پرداخته شده است. نغمه این اثر کاری از آهنگساز جوان جناب آقای سهراب کاشف است که اجرای آن به شیوه‌ای بدیع سامان یافته تا نشان دهند همه ما با هم برای پیروزی و توفیق برای مشکل پیش‌آمده از جان مایه می‌گذاریم. امروز این جمع به نمایندگی از خانواده بزرگ هنرمندان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده‌اند تا ضمن رونمایی از این اثر، آن را به درمانگران نجیب، دلاور و ایثارگر کشور تقدیم کنیم.
سپس سهراب کاشف آهنگساز اثر و رهبر ارکستر ملی ایران هم گفت: در نخستین روزهای پرالتهاب همه‌گیری ویروس کرونا، این ابیات سعدی (بنی‌آدم اعضای یکدیگرند که آفرینش ز یک گوهرند) پرتو نوری بود بر قلب پدرم و تضمینی را بر روی اشعار سعدی سرود که جان مایه ساخت قطعه "نوای آدمیت" شد.
ابتدا ضبط این قطعه با حضور 130 خواننده و نوازنده در تالار رودکی در روزهای کرونایی و به‌صورت آنسامبل و گروهی امری محال به نظر می‌رسید.
به‌منظور کاهش ریسک ابتلا و پرهیز از تجمع، ضبط صدا در گروه‌های سازی جداگانه انجام شد این موضوع پیچیدگی‌هایی را در رهبری ارکستر و هم‌نوازی موجب می‌شد. فرآیند رسیدن به طراحی و تصاویری ساده و در عین حال اثرگذار که با موسیقی به‌خوبی ترکیب شود، خود مستلزم ساعت‌ها کار و ادیت‌های بسیار بود. مراحل تصویربرداری نیز در این شرایط بسیار پیچیده و دشوار بود.همچنین در نظر داشتیم اگر برای تقدیر از کادر درمان کاری انجام می‌دهیم، قطعاً نمی‌خواهیم بر تعداد بیماران کرونا و رنج‌های کادر درمانی بیفزاییم امروز با افتخار اعلام می‌دارم که تمام این مراحل دشوار، در تیمی حدود 200 نفری با درایت مسئولین و با رعایت تک‌تک اعضای تیم به نحوی انجام شد که با وجود جمعیت زیاد، ساعات طولانی و خستگی‌ها، هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا برای این اعضا نداشتیم و این موضوع از همه‌چیز برای ما مهم‌تر بود چرا که باور داریم تمام دشواری‌ها در برابر سختی‌ها و زحمات شما کادر درمان ناچیز است.
همچنین ایشان افزود :بهره‌گیری از دانش و امکانات روزآمد صدابرداری، از نکات قابل توجه این پروژه بود و سعی شد تا نتیجه درخوری داشته باشد و برای همکاری خالصانه تک‌تک اعضا در این روزها سپاسگزاری می‌کنم. 
 
در ادامه برنامه سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی گفت: حوزه فرهنگ و هنر نیز در این دوران به دنبال کادر درمان آمد و در این شش ماه جریان هنر کشور دوران پرافتخار خود را پشت سر گذاشت و مسئولیت اجتماعی خود را به‌خوبی انجام داد. امیدواریم هدیه کوچک امروز عرصه هنر به روحیه کادر درمانی کشور بیش از پیش کمک کند.
 
بعد از اتمام صحبت‌های وزیر ارشاد، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: من به‌عنوان سرباز کوچک‌ نظام سلامت زانو می‌زنم و دست آفرینندگان این قطعه را می‌بوسم و از آن‌ها تشکر می‌کنم.
وی افزود: همکاران ما در روزهای سخت کشور و تحریم‌های ظالمانه و شرایط دشوار اقتصادی با بیماری کرونا مبارزه کردند و عزیزانی نیز در این را شهید شدند. آنچه بار سنگین مدافعان سلامت را کاهش داد ابراز لطف و همدلی هنرمندان و مردم بود.
او ادامه داد: این کار زیبا دل همکاران ما را گرم خواهد کرد و سبب افزایش سرعت در خدمت‌رسانی آن‌ها به بیماران خواهد شد.
در انتهای برنامه لوح تقدیر از سوی وزیر ارشاد و سی دی قطعه تصویری توسط کاشف به وزیر بهداشت اهدا شد.
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
روابط عمومی هنرستان موسیقی دختران تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید